Meble

Meble ekologiczne – to znaczy jakie? Bądź eco–friendly razem z nami!

Spis treści:
– Meble ekologiczne – czyli jakie?
– Czy istnieją ekologiczne meble drewniane?
– Meble ekologiczne dla dzieci i nie tylko

Każdy z nas stara się dbać o środowisko. Bycie eco–friendly stało się modne i nie ma w tym nic złego. Wielu producentów wykorzystuje to jednak w swoich działaniach marketingowych. Część z nich reklamuje swoje produkty jako eko, co nie ma za wiele wspólnego z prawdą.
Jak rozpoznać meble ekologiczne i stać się eco–friendly?

Meble ekologiczne – czyli jakie?

Producenci mebli starają się zadbać przede wszystkim o ekologiczną produkcję. Dlatego też rezygnują z substancji szkodliwych dla otoczenia i człowieka. Jeżeli zależy Ci na zakupie mebli bezpiecznych dla zdrowia, nasza oferta jest dobrym wyborem. Możesz mieć pewność, że produkty dostępne w sklepie spełniają wymagania techniczne i normy dotyczące wydzielania produktów toksycznych. Warto jednak zwrócić uwagę na toczący się spór na temat materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli.

Jeżeli dana firma produkuje plastikowe meble, nazywa się ekologiczną ze względu na brak wykorzystania drewna. Dzięki temu wpływają na mniejszą wycinkę drzew. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy nazywanie plastikowych mebli “ekologicznymi” jest na miejscu. Z drugiej strony zdarza się, że ekskluzywne produkty drewniane są produkowane z tropikalnych gatunków drewna. Jak rozpoznać w takim razie meble ekologiczne? Musimy spojrzeć głębiej i wyjść poza strefę samej produkcji.

Czy istnieją ekologiczne meble drewniane?

Warto zwrócić uwagę na cechy, które możemy przypisać meblom i akcesoriom dostępnym w naszym sklepie. Zobacz, czy ekologiczne meble drewniane istnieją!

– Po pierwsze zapewniamy meble modułowe, dzięki którym możesz uniknąć zmiany wyposażenia w krótkim czasie. Dlaczego? Masz pełną swobodę w tworzeniu nowych i wyjątkowych konfiguracji.

– Po drugie do produkcji mebli wykorzystujemy sklejkę! Jest to szlachetny materiał, który doskonale sprawdza się przy produkcji naszych mebli. Dzięki temu nasz proces produkcji wpisuje się w duch less waste.

– Po trzecie sklejka to materiał trwały i ponadczasowy. Dzięki temu meble posłużą nam przez lata!

– Po czwarte oferujemy meble i akcesoria produkowane w Polsce! Jest to bardzo ważna informacja dla osób, którym zależy na byciu eco–friendly. Dzięki temu
unikamy transportu z dalekich miejsc świata, a tym samym ograniczamy emisję szkodliwych substancji przez samochody.

– Wykorzystujemy surowce naturalne czyli drewno, które jest biodegradowalne.

– Nie korzystamy również z tropikalnych gatunków drewna.

– Sklejka wykorzystywana podczas produkcji mebli posiada certyfikat FSC. Dziękitemu możemy zagwarantować, że drewno pochodzi z bezpiecznego źródła, a
podczas pozyskiwania surowców nie ucierpiały zwierzęta, rośliny ani ludzie.

Jak widać, w naszym sklepie możesz znaleźć również meble drewniane ekologiczne. Kostki sprawdzają się doskonale nie tylko w mieszkaniach, ale również lokalach
gastronomicznych czy też przestrzeniach biurowych.

Meble ekologiczne dla dzieci i nie tylko

Każdemu rodzicowi zależy na bezpieczeństwie własnego dziecka. Warto zwrócić uwagę, że meble ekologiczne dla dzieci i nie tylko charakteryzują się zastosowaniem bezpiecznych substancji. Dzięki temu możemy zminimalizować zagrożenia związane z wystąpieniem alergii. W naszej ofercie mebli do pokoju dziecięcego znajdziesz między innymi:
● Ławeczki,
● Krzesełka,
● Stoliki.
Każdy z produktów jest dostosowany do potrzeb dziecka. Jeżeli zdecydujesz się na jeden z dwóch rodzajów stolików, bez problemu dobierzesz do niego również krzesełka. Warto zwrócić uwagę na kostki, które świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych.

Pamiętaj, że w naszym sklepie znajdziesz nie tylko meble, ale również zabawki dla dzieci! Nasze produkty sprawdzą się doskonale jako prezent dla najmłodszych. Jakie zabawki znajdziesz w ofercie? Są to między innymi:
● Domek dla lalek
● Drewniany spichlerz
● Wózek wiklinowy
● Kuchenka do gotowania dla dzieci
● Kuchnia do zabudowy
● Huśtawka.
Część z wymienionych produktów pojawi się w naszej ofercie w najbliższym czasie.

To musisz wiedzieć! Stosowane lakiery spełniają wymogi normy EN 71-3:2013 + A2:2017 dotyczącej zabawek dla dzieci.

W naszym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie! Pomyśleliśmy również o najmłodszych i stworzyliśmy ekologiczne meble dla dzieci dostosowane do ich potrzeb.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Brak produktów w koszyku.