Poradniki

Dlaczego warto wybrać nowoczesne meble systemowe?

Spis treści:
– Na czym polegają nowoczesne meble systemowe?
– Z czego powinny składać się meble systemowe do sypialni lub salonu?
– Jak dopasować meble systemowe do salonu?

Meble systemowe to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które sukcesywnie zastępuje w polskich domach tradycyjną zabudowę ściany. Wśród zalet tego rozwiązania można wymienić przede wszystkim mobilność i swobodę aranżacji. Dlaczego jeszcze warto wybrać nowoczesne meble systemowe?

Na czym polegają nowoczesne meble systemowe?

Meble systemowe możesz spotkać również pod nazwą “meble modułowe”. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwi Ci wybranie i połączenie dowolnych elementów do kompletu meblowego. Wykorzystujemy do tego celu specjalnie zaprojektowane sześciany. Każda część posiada z tyłu otwory ułatwiające skręcenie ze sobą kilku kubików i stworzenie oryginalnego regału. Dzięki temu otrzymasz stabilny mebel stworzony na miarę potrzeb. Jeżeli zamontowanie drzwi w Twoim pokoju jest niemożliwe, możesz stworzyć również regał do podzielenia pomieszczenia. W ten sposób wygospodarujesz swoją prywatną przestrzeń.

Elementy składowe mebli systemowych nazywane są: kostkami, kubikami lub sześcianami. Warto zwrócić uwagę, że mogą występować również pojedynczo. Wiele zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujesz. W niektórych przypadkach nowoczesne meble systemowe są jedynym sensownym rozwiązaniem. Dotyczy to szczególnie małych przestrzeni lub pomieszczeń nieustawnych. Jakie elementy wziąć pod uwagę, kompletując meble systemowe do sypialni lub salonu?

Z czego powinny składać się meble systemowe do sypialni lub salonu?

Jeżeli zdecydujesz się na nowoczesne meble systemowe do sypialni lub salonu, musisz przemyśleć, czego tak naprawdę potrzebujesz. Docelowo mają one zastąpić tradycyjne meble. Nie może więc zabraknąć niewidocznych dla innych miejsc do przechowywania, reprezentatywnej przestrzeni, praktycznych półek i miejsca na telewizor lub inny sprzęt RTV.

Każdą z tych funkcji mogą spełniać nowoczesne meble systemowe do salonu. Dzięki swojej prostocie sprawdzą się niemal w każdym mieszkaniu! Do dyspozycji masz kilka różnych elementów:
● kubik pełny,
● kubik pusty,
● kubik z jedną lub dwoma półkami.

Dodatkowo kostki możesz wzbogacić o: małą, dużą lub średnią szufladkę oraz drzwi. Jeżeli zdecydujesz się na zamówienie drzwi, możesz wybrać również półkę do środka szafki. Jeżeli zależy Ci na podwyższonej konstrukcji, warto kupić podstawkę na kółkach lub nóżkach. To rozwiązanie sprawdzi się doskonale, kiedy połączone kubiki mają pełnić funkcję stolika pod sprzęt RTV.

Jak dopasować meble systemowe do salonu?

Jedną z największych zalet mebli systemowych do salonu lub sypialni, jest pełna swoboda w kwestii doboru elementów. To Ty decydujesz, jaką konstrukcję stworzysz. Nie musisz martwić się o stabilność, ponieważ zapewni ją łączenie poszczególnych elementów za
pomocą śrubek.

Dodatkowo otrzymujesz możliwość wyboru koloru kostek, szufladek lub drzwi! Dzięki temu bez problemu dopasujesz meble systemowe do swojego salonu lub sypialni. Warto również zwrócić uwagę, że prostota tego rozwiązania sprawia, że sprawdzą się one doskonale również jako meble systemowe młodzieżowe.

Chcesz stworzyć oryginalną aranżację? Sprawdź produkty dostępne w kategorii Meble modułowe.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Brak produktów w koszyku.