Poradniki

Regał – mebel do zadań specjalnych

Regał – mebel do zadań specjalnych

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu jest regał, który pozwala wyeksponować książki, dekoracje, płyty czy zdjęcia. Producenci mebli oferują mnóstwo różnorodnych typów tego mebla. Zastanawiasz się jak dobrać odpowiedni regał do wnętrz i co warto wiedzieć przed jego zakupem? Przeczytaj nasz poradnik.

Jak duży regał wybrać?

Jedną z podstawowych kwestii, jaką należy wziąć pod uwagę podczas zakupu regału, jest jego rozmiar, na co wpływ ma kilka czynników. Po pierwsze będzie to ilość miejsca w pomieszczeniu, w którym mebel ten ma stanąć. Istnieją regały różnej wielkości, które warto dopasować do swoich potrzeb.

Przeznaczenie regału

Szczególnie mając dzieci lub planując powiększenie rodziny, warto przemyśleć przeznaczenie regału, czyli czy chcesz, aby dzieci miały dostęp do tego, co znajduje się na jego niższych półkach. W takim przypadku lub jeśli po prostu chcesz schować szkło albo porcelanę, aby nie stały na widoku, można wybrać regał z zabudowanymi dolnymi półkami.

Rodzaj regałów

Istnieją różnorodne regały wykonane różnymi technikami z różnych materiałów, które warto dopasować do własnych potrzeb i preferencji. Regał do przechowywania książek lub eksponowania bibelotów może być wysoki, szeroki lub niski. Na przykład w sklepie meblowym QOOI, w którym dostępne są meble tworzone z pasją, znajdziesz:

  • Regał stalowy, który doskonale wpasowuje się w nowoczesne wnętrza loftowe, rustykalne czy klasyczne. Świetnie sprawdzi się jako regał na dokumenty w firmie lub domowym biurze, ale także jako elegancka półka na kwiaty subtelnie oddzielająca salon od jadalni.
  • Regały kostkowe – idealne rozwiązania w domu i firmie, jak i pokoju dziecięcym.

Regały kostkowe – niezbędne do domu i firmy

Istnieją również regały kostkowe otwarte i zamknięte, które sprawdzą się nie tylko w firmach, instytucjach i domowym biurze, gdyż można pomieścić w nich mnóstwo segregatorów i dokumentów, a także wyeksponować firmowe trofea.

Regały kostkowe to intrygujące meble również do salonu lub sypialni. Można je skonfigurować w dowolny sposób i uzyskać wyjątkowo dekoracyjną przestrzeń do przechowywania pudełek, książek, ozdobnych koszy, kwiatów doniczkowych i bibelotów. Zamknięte regały kostkowe pozwalają ukryć niektóre rzeczy, których nie chcemy pokazywać gościom.

Opisane powyżej regały marki QOOI są tak samo dekoracyjne, jak i funkcjonalne. Te ręcznie wykończone meble, powstają z prawdziwej pasji i tworzone są z najwyższej jakości materiałów z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu nie tylko wyglądają ładnie, ale również spełniają swoje funkcje i wpływają na estetykę we wnętrzu.

Który regał najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni?

Na koniec warto zastanowić się nad kolorem oraz materiałem, z którego regał ma być wykonany. Tradycyjne biblioteczki do przechowywania książek najczęściej powstają z drewna. Jeśli jednak w pomieszczeniu, w którym stanąć ma regał, posiadasz już meble w określonym kolorze, dobrym pomysłem będzie jego przemalowanie – na podobny kolor lub w zupełnie kontrastowej barwie.

Jeśli szukasz innego rozwiązania niż tradycyjne drewno i chcesz wprowadzić odrobinę nowoczesności do domu lub firmy, to intrygującym wyborem będzie stalowy regał do systemu modułowego. Składa się on z metalowej ramy, do której – zależnie od potrzeb i preferencji możesz dopasować półki ze sklejki lub kostki. To rozwiązanie pozwala stworzyć imponującą przestrzeń do przechowywania, którą można dowolnie zagospodarować.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Brak produktów w koszyku.